Samochód elektryczny jako magazyn energii

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, dlatego powinieneś zainwestować w samochód elektryczny. Rosnąca liczba publicznie dostępnych ładowarek sprawia, że kierowcy mieszkający w dowolnym miejscu mogą w każdej chwili naładować swój pojazd bez obawy, że zabraknie im prądu lub będą musieli długo czekać na jego naładowanie!

Posiadanie własnej ładowarki typu Wallbox może być tańsze niż ładowanie na stacji a tym bardziej niż tankowanie benzyny.

Podłączenie samochodu elektrycznego do ładowania rano i wieczorem, gdy fotowoltaika jeszcze produkuje energię, pozwala na zwiększenie zużycia własnego, darmowego prądu. W tym przypadku nadmiar energii wytworzonej przez panele słoneczne jest wykorzystywany w 100% co oznacza, że akumulator zawsze będzie naładowany!

Samochód elektryczny jako magazyn energii

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, ale co z ich bateriami? W ostatnich latach producenci samochodów elektrycznych zaczęli stosować akumulatory o dużych pojemnościach. Najpopularniejsze typy pojazdów elektrycznych mają moc od 20 kW do 50 kW, co oznacza, że mogą one przechowywać energię wystarczającą dla potrzeb Twojego domu!

W miarę jak ludzie przechodzą z tradycyjnych pojazdów napędzanych gazem, rośnie również zainteresowanie firm takich jak Tesla Motors tworzeniem czystszych alternatyw, wykorzystujących w zamian zasoby odnawialne; jedną z oczywistych zalet EV jest to, że może on służyć nie tylko jako urządzenie transportowe – może on w rzeczywistości pomóc w zasilaniu wielu aspektów naszego codziennego życia.

Samochody elektryczne V2H

Wyobraź sobie świat, w którym Twój samochód może ładować się w pracy, a następnie jechać do domu, cały czas odzyskując część energii z hamowania. Wyobraź sobie, że nie musisz się już martwić, że zabraknie Ci energii.

Rozwiązaniem tego problemu byłoby wykorzystanie funkcji vehicle-to-home (V2H) – które są dostępne w niektórych samochodach elektrycznych i hybrydach plug-in. Aby skorzystać z tej funkcji potrzebna jest dwukierunkowa ładowarka samochodów elektrycznych. Przydatne też są panele słoneczne zainstalowane na dachu.

Magazyn energii w samochodzie, mimo bardzo dużej pojemności, nie jest w stanie w 100% zastąpić tradycyjnego magazynu energii opartego o akumulatory. Największa produkcja z ogniw fotowoltaicznych występuje wtedy, gdy większość użytkowników jest w pracy.

Wykorzystanie pojazdu z napędem elektrycznym do magazynowania energii odnawialnej i zwiększenia konsumpcji własnej może być kolejnym sposobem dla osób prywatnych lub firm na maksymalizację zwrotu z inwestycji poprzez wykorzystanie zarówno metod konwencjonalnych, takich jak elektrownie zasilane paliwami kopalnymi, jak i nowszych technologii, takich jak panele słoneczne!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *