Fotowoltaika dla Rolników to nowoczesne systemy fotowoltaiczne, z których korzysta coraz więcej rolników, hodowców i gospodarstw rolnych. Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną, z której Twoje gospodarstwo może korzystać cały rok!

Możesz już dziś obnizyć rachunki za energię oraz zabezpieczyć się przed prognozowanymi wzrostami cen prądu!

Agroenergia to kolejny program wsparcia OZE, który wystartował w 2019 r. Tym razem przeznaczony dla rolników indywidualnych, chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Budżet programu to 200 milionów złotych. Dofinansowaniem mogą być objęte systemy fotowoltaiczne od 50 kWp do 1 MWp. Maksymalna wysokość dotacji może być przeznaczona na pokrycie do 40% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 800 tys. zł. Dofinansowanie jest udzielane również w formie pożyczki, która może zabezpieczać do 100% kosztów kwalifikowanych, kwoty wahają się między 100 tys. zł, a 2 mln. zł.

fotowoltaika dla rolników, fotowoltaika gospodarstwa rolne łódź, panele fotowoltaiczne dla rolników_www.fotowoltaikasolaris.pl

Postaw na inwestycję! Fotowoltaika dla Rolników to:

Atrakcyjny leasing i kredyt
Wysokiej klasy sprzęt 25 lat gwarancji
Możliwość odliczenia podatku VAT
Możliwość odliczenia 25% kosztów poniesionych od płaconego podatku od gruntów rolnych
Możliwość odpisania w koszt uzyskania przychodu całej raty leasingowej
Nawet 48% niższe koszty inwestycji dla rolnika niż dla osoby prywatnej
Postawa proekologiczna
Instalacja oparta na mikrofalownikach lub falowniku centralnym oraz na najmocniejszych na polskim rynku panelach o mocy 400 W
Propozycja rozwiązania dopasowanego indywidualnie pod gospodarstwo rolne
Doradztwo w zakresie finansowania
Szybki montaż i przyłączenie instalacji
Serwis powykonawczy oraz bieżące wsparcie użytkowników

Fotowoltaika dla Rolnictwa

Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną na terenie gospodarstwa rolnego do minimum.

Wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii stwarza rolnikom wyjątkowe możliwości w zakresie finansowania farm fotowoltaicznych. Rolnicy mogą skorzystać ze wsparcia pochodzącego z funduszy europejskich i krajowych, pozwalających na obniżenie kosztów projektu i wykonania całej instalacji. Rolnikom planującym inwestycję we własną instalację, bądź też farmę fotowoltaiczną, pomagamy w złożeniu, co za tym idzie uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę w ramach wybranego programu obowiązującego w roku 2020 lub latach przyszłych. Przygotujemy kompletny wniosek wraz z projektem technicznych i załatwimy wszelkie niezbędne formalności.

Jesteś zainteresowany obniżeniem kosztów prowadzenia swojego gospodarstwa rolnego? Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę dla rolników? Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach dotyczących fotowoltaiki dla rolnictwa.

farmy fotowoltaiczne, fotowoltaika dla rolników_www.fotowoltaikasolaris.pl