fotowoltaika dla firm łódź, fotowoltaika dla firm warszawa, fotowoltaika dla przedsiebiorców_www.fotowoltaikasolaris.pl Fotowoltaika dla Firm
Łódź - Warszawa
Obniż rachunki za prąd nawet o 70% ! Masz firmę i dysponujesz niezagospodarowaną powierzchnią na dachu swojej siedziby lub gruncie wokół niej? Wykorzystaj ten potencjał.
Jest to idealne miejsce na instalację paneli fotowoltaicznych, które pozwolą na zwiększenie rentowności Twojej działalności.
solar Odbierz bezpłatną wycenę +48 609 002 360

Fotowoltaika dla firm to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Aż 25% wartości inwestycji w fotowoltaikę możesz odpisać od amortyzacji, dzięki czemu inwestycja zwróci się jeszcze szybciej! Zacznij korzystać z energii słonecznej i zmniejsz koszty prowadzenia swojej działalności.

Panele fotowoltaiczne dla firm to nie tylko oszczędność, ale także niezależność, wygoda i wzrost wartości Twojego Przedsiębiorstwa.

Podwyżki cen energii elektrycznej są nieuniknione, dlatego już teraz z naszą pomocą możesz wpłynąć na obniżenie kosztów prowadzenia swojej firmy.

Fotowoltaika dla Firm

Fotowoltaika dla Firm Łódź - Warszawa - dla jakich firm?

Fotowoltaika dla firm sprawdza się w większości przedsiębiorstw, które generują spore zapotrzebowanie na prąd. Jednak również w przypadku działalności o małym zapotrzebowaniu takie rozwiązanie często okazuje się opłacalne. Jako specjaliści wykonujemy instalacje dla firm związanych z różnymi branżami. Są to zarówno hotele, pensjonaty, wspólnoty, spółdzielnie, kościoły jak i małe przedsiębiorstwa.

Panele fotowoltaiczne są bardzo dobrym rozwiązaniem oraz inwestycją dla firm. Niezależnie czy jest to biuro, magazyn,  czy przedsiębiorstwo produkcyjne. Większość działalności wykorzystuje energię elektryczną głównie w ciągu dnia. W ciągu dnia  instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej energii elektrycznej. Wyprodukowana energia jest wtedy na bieżąco wykorzystywana przez maszyny oraz urządzenia działające w godzinach pracy. Bieżące korzystanie z wyprodukowanej energii, powoduje mniejsze zużycie energii z sieci, za którą trzeba płacić, a która regularnie drożeje. Czysta energia ze słońca nie drożeje, dzięki temu z każdym rokiem oszczędności firmy rosną.

Oferowana przez nas, profesjonalna fotowoltaika dla firm skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie Łodzi oraz Warszawy, a także całego województwa łódzkiego oraz mazowieckiego. Prowadzisz działalność poza tym obszarem? To żaden problem, gdyż chętnie współpracujemy również z klientami biznesowymi z innych województw.

System opustów - Net Metering - jak działa?

Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) przewiduje, że nadwyżka wyprodukowanej energii może być magazynowana w sieci energetycznej, a następnie odebrana w okresach niższej produkcji. System net meteringu jest wsparciem oferowanym prosumentom i zachętą do inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Z systemu opustów może korzystać każdy, kto jest prosumentem. W myśl ustawy o odnawialnych źródłach energii prosumentem może być osoba, która wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł w instalacji do 50 kW. Prosumentem korzystającym z net meteringu może być zarówno gospodarstwo domowe, jak i przedsiębiorcy, dla których wytwarzanie energii nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej.

Dzięki niemu energia słoneczna wytworzona przez Twoje przedsiębiorstwo zostanie w pełni spożytkowana na jego potrzeby i nigdy się nie zmarnuje. Jeśli panele fotowoltaiczne w Twojej firmie nie będą okresowo produkować energii, bądź jej produkcja będzie niewystarczająca, firma będzie odbierała z sieci przesyłowej wcześniej wyprodukowane nadwyżki.

Fotowoltaika dla Firm - Leasing

Instalację fotowoltaiczną dla firmy możesz sfinansować leasingiem, który możesz wliczyć w koszty prowadzonej działalności. Dzięki temu możesz znacznie obniżyć obciążenia podatkowe swojej firmy. Oszczędności na rachunkach za prąd będą mogły pokryć miesięczną ratę leasingu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jego koszt to tylko kilka procent w skali roku, a całą ratę możesz wpisać w koszty prowadzonej działalności dzięki czemu możesz obniżyć koszty podatku dochodowego. Dodatkowo nie musisz angażować własnych środków, a leasing praktycznie sam się spłaca dzięki darmowej energii ze słońca.

Kolejną wielką zaletą inwestycji w fotowoltaikę dla firm jest możliwość zaliczenia jej do środków trwałych przedsiębiorstwa. Dzięki temu możesz odpisać od podatku dochodowego firmy całkowitą wartość instalacji.

Jeśli natomiast posiadasz budynek mieszkalny jednorodzinny, który wykorzystywany jest także jako biuro, sklep itp. możesz również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Dzięki niej pomniejszysz swoją podstawę opodatkowania o koszty poniesione na zakup instalacji fotowoltaicznej oraz jej montaż. W związku z tym zyskasz nawet do 53 000 zł. Z pewnością w najbliższym czasie ulga ta będzie rozszerzona także bezpośrednio na przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika dla Firm - osiągnij niezależność energetyczną

W SOLARIS Panele Fotowoltaiczne doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że decyzja o wyborze instalacji fotowoltaicznej dla firmy to znaczna inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa. Właśnie dlatego oferujemy naszym Klientom kompleksową i darmową wycenę projektu. Uwzględnia ona indywidualny kosztorys zestawu, wstępny zarys planowanej instalacji, a także kalkulację Twoich przewidywanych oszczędności. Dzięki temu będziesz mógł podjąć świadomą decyzję dotyczącą przyszłości Twojej firmy. Instalacja fotowoltaiczna w firmie pozwoli nie tylko na obniżenie aktualnych rachunków, ale również zabezpieczy przed ewentualnym wzrostem cen energii.

Zobacz również nasza ofertę – Fotowoltaika dla Domu oraz Fotowoltaika dla Rolników.